I półrocze 2015/2016 - Kopia - Strona Szkoły Podstawowej w Szczucinie

Idź do spisu treści

Menu główne:

I półrocze 2015/2016 - Kopia

Archiwum

KOLĘDOWE SUKCESY NASZEJ SZKOŁY

   12 stycznia 2016 r. w
Gminnym  Centrum Kultury w Żabnie odbył się XX  Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Startowaliśmy w trzech kategoriach zdobywając wysokie lokaty:

w kat. soliści kl. 1-3  Mikołaj Beker  - III miejsce
w kat  zespoły kl.1-3 Zespół " Wesołe nutki " - I miejsce
w kat  zespoły kl 4-6  Zespól " Płomień " - I miejsce

  Dnia 14 stycznia w Domu Kultury w Szczucinie odbył się Gminny Konkurs " Z kolędą i pastorałką za pan brat". Wykonawcy prezentowali dwie kolędy w tym jedna acapella:


w kat. soliści    kl.1-3 Mikołaj Beker -   I miejsce
w kat  zespoły kl.1-3 Zespół " Wesołe nutki " - I miejsce
w kat  zespoły kl 4-6  Zespól " Płomień " - I miejsce

  Dnia 16-17 stycznia odbył się IX Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal  Kolęd. Nasza szkoła startowała w trzech kategoriach również uzyskując pierwsze miejsca:

w kat. soliści    kl.1-3 Mikołaj Beker -   I miejsce
w kat  zespoły kl.1-3 Zespół " Wesołe nutki " - I miejsce
w kat  zespoły kl 4-6  Zespól " Płomień " - I miejsce

  Repertuar kolędowy opracowała i przygotowała z uczniami p. Ilona Mach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

VII KONCERT NOWOROCZNY

     
Dnia 16.01.2016r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Szczucinie odbył się VII Koncert Noworoczny promujący działalność Stowarzyszenia Przyjaciół tejże szkoły. W pięknie zaaranżowanej przez nauczycieli świetlicy sali gimnastycznej szkoły miał miejsce  występ artystyczny uczniów klas  I- VI. Oprawę muzyczną przygotowała p. Ilona Mach, a jasełka bożonarodzeniowe i noworoczne
p. Anna Ślęczkowska.
   
Gościnnie wystąpił także absolwent naszej szkoły p. Sebastian Mach, obecnie student akademii muzycznej,  przy akompaniamencie  p. Martyny  Misiaszek, która również ukończyła szkołę
w Szczucinie. Zebrani goście w liczbie ponad 300 osób gorąco oklaskiwali popisy wokalne i teatralne uczniów.
  
Po trwającej prawie dwie godziny  części artystycznej zebrani zostali zaproszeni  do słodkiego bufetu,  przygotowanego przez rodziców  uczniów klas I – VI.  Licznie zgromadzeni goście są najlepszym dowodem jak ważną rolę w integracji lokalnego środowiska odgrywa nasza impreza.

24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

    10 stycznia 2016 roku 10 wolontariuszy z naszej  szkoły wyruszyło wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami byli: Katarzyna Kupiec, Katarzyna Pustuła, Aleksandra Pęcak, Małgorzata Duda, Ewa Kseń, Michał Głód, Tymoteusz Mółka, Paweł Łachut, Kinga Dzięgiel, Kinga Niedźwiadek. Uczniowie uzbierali kwotę 3533,08 zł. Na wyróżnienie zasługuje Małgorzata Duda, która uzbierała kwotę 816,09 zł.

Opłatek szkolny

  
22 grudnia odbyło się  "Spotkanie Opłatkowe" Uroczystość przygotowała pani Anna Ślęczkowska z uczniami klas I – IV. Pan dyrektor Bogdan Kolano złożył życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.  Przedstawiciele SSU przyłączyli się do życzeń wręczając symboliczne gwiazdy betlejemskie na ręce dyrekcji. Ksiądz Paweł Róg pobłogosławił opłatki i przybliżył sens Bożego Narodzenia. Po uroczystości uczniowie z wychowawcami składali sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem.

OPŁATEK HARCERSKI 2015

"Mikołajki"    

   
Tradycyjnie jak co roku do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Już 4 grudnia przybył ze swoją świtą i zapukał do wszystkich klas. Sprawdził, czy uczniowie byli grzeczni. Posłuchał wierszy i piosenek uczniów klas I – III a następnie rozdał prezenty.
   Z okrzykiem Ho! Ho! Ho! Pożegnał się i zapowiedział swoją wizytę za rok.

   2 grudnia 2015 roku na terenie naszej szkoły odbyło się szkolenie
pt” Nowe Substancje Psychoaktywne – Dopalacze”  skierowane do nauczycieli z terenu Gminy Szczucin. Szkolenie zostało sfinansowane przez Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  Szkolenie zostało poprowadzone przez p. Stanisława Koćwina, który  jest bardzo cenionym i doświadczonym profilaktykiem, członkiem zespołu ds. monitorowania problemów narkotyków i narkomanii na poziomie lokalnym oraz zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Od wielu lat zajmuje się profilaktyką ryzykownych zachowań młodzieży.
  Głównymi zagadnieniami poruszanymi w szkoleniu było:   Przekazanie wiedzy na temat dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych, ich oddziaływania i skutków przyjmowania. Wypracowanie skutecznych strategii komunikacji z młodzieżą i jej rodzicami na temat używania substancji psychoaktywnych.

Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej – „Śpiew otwiera niebo”

    25 XI odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej
               – „Śpiew otwiera niebo”.
Nasza szkoła zaprezentowała się w trzech kategoriach – zdobywając 3 puchary:
W kategorii soliści kl.2-3 Mikołaj Beker  - I miejsce
.
W kategorii zespoły kl. 2-3 zespół  „Wesołe nutki” – I miejsce
.
W kategorii zespoły kl. 4-6 zespół  „Płomień” – I miejsce
.
     Uczniowie przygotowani zostali przez p. Ilonę Mach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    
Dnia 20 listopada obchodziliśmy  w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to na wniosek  Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej dn. 7 listopada 2014r.
Pani pedagog – J. Ryk z tej okazji  przygotowała gazetki pod hasłem: „OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA”, które zostały zamieszczone na holu I i II piętra.
   Ten szczególny dzień został zainaugurowany apelem przygotowanym przez p. A. Kolano i przedstawicieli SSU - prezentacja multimedialna nt. praw dziecka  dla całej społeczności szkolnej.
W klasach I –III pod okiem wychowawców odbył się konkurs pod hasłem: „Nasze prawa kredką na papierze”. Najciekawsze prace dzieci zostały nagrodzone, a panie ze świetlicy szkolnej zorganizowały wystawę rysunków uczniów na holu II p. szkoły.
We wszystkich klasach 4 -6 zostały przeprowadzone warsztaty (przez przeszkolonych przez panią pedagog uczniów klas szóstych ) nt. praw dziecka.
   Na zakończenie tego dnia w szkole p. Alicja Kupiec i p. Joanna Ryk przeprowadziły  Quiz wiedzy o prawach dziecka, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas 4- 6. Laureaci tego konkursu wiedzy zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami i upominkami.

Przyjęcie do drużyny harcerskiej

   
Dn. 12.11.2015 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka harcerska połączona z dyskoteką, w której uczestniczyli również członkowie SSU . W zbiórce wzięło udział 59 harcerzy, w tym 28 „nowoprzyjętych”. Kandydaci wcześniej zostali zapoznani z Prawem Harcerskim i historią harcerstwa.
   Na zbiórce przeszli próby sprawnościowe, wytrzymałościowe oraz intelektualne przygotowane przez starszych kolegów i dh Marka. Po dobrym wykonaniu zadań w atmosferze powagi złożyli Przyrzeczenie Harcerskie.
   Następnie harcerze wzięli udział w
dyskotece. W przerwie między tańcami wzmacniali swe siły smaczną pizzą i napojami.
   Opiekę nad harcerzami sprawowali dh Edyta, dh Ewa i dh Marek oraz wicedyrektor Lucyna Rajtar i opiekun SSU Alicja Kupiec.
   Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

"Dzisiaj wielka jest rocznica -
  Jedenasty Listopada!
    Tym, co zmarli za Ojczyznę,
      hołd wdzięczności Polska składa".

  10 listopada odbyła się uroczysta akademia dla klas I - VI, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Urszuli Hyży i pana Jerzego Frąca.
  11 listopada uczniowie i nauczyciele wzięli udział w środowiskowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele SSU i Harcerzy złożyli znicze pod Obeliskiem Józefa Piłsudskiego.

WYRÓŻNIENIE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZUCINIE

    26 października 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w ramach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2014/2015.
    W kategorii szkół podstawowych nasza szkoła zajęła VIII miejsce wśród blisko ośmiuset szkół tego typu w województwie małopolskim. To najwyższe osiągnięcie sportowe szkoły od 1999 roku, kiedy to w ramach reformy edukacyjnej wprowadzono szkoły podstawowe sześcioklasowe. Do tego sukcesu przybliżyły nas najbardziej wspaniałe starty uczniów reprezentujących naszą szkołę w: szachach, pływaniu indywidualnym, badmintonie drużynowym, indywidualnych biegach przełajowych, tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym, mini-piłce siatkowej, mini-piłce nożnej i halowej piłce nożnej. Uczniowie do tych zawodów byli przygotowywani przez nauczycieli wychowania fizycznego: pana Wojciecha Krukowskiego, pana Jacka Szarka, pana Stanisława Dąbrosia.

     Dnia 28.10.2015r. 43 harcerzy i członków Szkolnego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Anny Kolano, p. Ewy Pochroń i p. Marka Kupca odbyło zbiórkę na cmentarzu parafialnym.
    Podczas zbiórki uczniowie posprzątali groby byłych nauczycieli, które są pod ich opieką, groby żołnierzy oraz kilka opuszczonych, zapomnianych mogił. Zapalili również symboliczne znicze.

Lekcja ekologii na temat „Czy śmieci muszą nas zasypać”

   Dnia 26.10.2015r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w lekcji ekologii na temat „Czy śmieci muszą nas zasypać” przeprowadzonej przez Studio Małych Form Teatralnych – Sztuka.
   Podczas spotkania uczestnicy obserwowali przykłady zachowań zagrażających naszemu środowisku. Zapoznali się z zasadami segregacji śmieci i ich recyklingiem.
  Niektórzy uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu, odgrywając różne role.
   Spektakl sponsorowany był ze środków Urzędu Miasta i Gminy Szczucin.

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

   
Dnia 22 października w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół w Szczucinie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
W obecnym roku szkolnym uczy się 85 pierwszoklasistów, w tym 20 sześciolatków.
   W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin pan Andrzej Gorzkowicz, Prezes Banku Spółdzielczego w Szczucinie pani Elżbieta Podosek, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioletta Michalec.
Pasowania na ucznia dokonał dyrektor Zespołu Szkół pan Bogdan Kolano oraz wicedyrektorzy pani Lucyna Rajtar i pani Beata Dzięgiel.
   Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Edyta Jaworska, Monika Podosek, Grażyna Rajtar, Bernadeta Soja. Pierwszoklasiści w przedstawionym programie artystycznym wykazali się wielkim zaangażowaniem i zdyscyplinowaniem. Pokazali, że są gotowi, aby przyjąć ich do społeczności szkolnej.
   Po ceremonii ślubowania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książecki SKO ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie i „rogi obfitości”. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami.

Dopalacze – Spowalniacze

      
20 X 2015 roku uczniowie klas VI wzięli udział w warsztatach dotyczących dopalaczy – „Dopalacze – Spowalniacze”. Spotkanie maiło na celu zaszczepienie w uczniach postaw krytycznych wobec dopalaczy, przekazanie wiadomości o negatywnych skutkach i konsekwencjach, jakie niosą. Uczniowie uczyli się skutecznego odmawiania i ochrony przed presją otoczenia.
     
Warsztaty zostały przeprowadzone przez Studio Diagnozy i Profilaktyki z Krakowa, zakupione ze środków gminy przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

   Dnia 13 X odbyła się akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor Zespołu Szkół Bogdan Kolano złożył życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji. Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioletta Michalec w imieniu wszystkich rodziców złożyła życzenia nauczycielom oraz pracownikom.
   
Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowały: pani Longina Fijał z klasą II A oraz pani Ilona Mach z zespołem wokalno – tanecznym.
   
W imieniu wszystkich uczniów Szkolny Samorząd Uczniowski złożył życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Spotkanie z policjantem

Dnia 12.10.2015 r. odbyło się spotkanie aspiranta Waldemara Gorzkowicza, funkcjonariusza Komendy Policji w Szczucinie z uczniami klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej w Szczucinie na temat: "Cyberprzemoc i odpowiedzialność małoletniego wobec prawa ".
Celem spotkania było przedstawienie uczniom problemu cyberprzemocy z wykorzystaniem internetu i telefonu komórkowego. Uczniowie uczyli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Policjant uświadamiał uczniom zagrożenia związane z ujawnianiem swoich danych osobowych oraz spędzaniem dużej ilości czasu przed komputerem. Uczniowie zostali zapoznani z przepisami prawa w zakresie odpowiedzialności karnej za popełnianie czynów prawnie niedozwolonych.

       8 X zespół Płomień uświetnił słowem, tańcem i piosenką uroczystość DEN dla nauczycieli emerytowanych. Uroczystość zorganizowana była przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Zespół przygotowała p. Ilona Mach

Dziękujemy, jak każdego roku…
                         Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele –
                         Za to światło, co mrok rozjaśnia.
                         Dziękujemy Wam Nauczyciele!

Organizacje działające w szkole

   
5 października odbył się apel, na którym zostały przedstawione organizacje działające w naszej szkole: Szkolny Samorząd Uczniowski, Liga Ochrony Przyrody, Polski Czerwony Krzyż, Związek Harcerstwa Polskiego, Szkolna Kasa Oszczędności, Zuchy, Mali Ekolodzy. Został też przedstawiony zakres działalności Pedagoga Szkolnego.

BEZPIECZNE PIERWSZAKI

   23.IX 2015r. w Szkole Podstawowej w Szczucinie ruszyła akcja „Bezpieczne pierwszaki”.
W ramach akcji odbyło się spotkanie uczniów klas I z Dzielnicowym Komisariatu Policji asp.Waldemarem Gorzkowiczem.
Pan Policjant zapoznał dzieci z zasadami poruszania się po drodze, odpowiednim zachowaniem się na przejściu dla pieszych oraz „ograniczonym” zaufaniem co do osób nieznajomych.
   Na zakończenie spotkania Pan Policjant rozdał wszystkim pierwszakom elementy odblaskowe: kamizelkę, zawieszkę, opaskę odblaskową.
   Odblaski zostały zakupione ze środków gminy przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Rocznice wrześniowe

    13 IX społeczność szkolna wraz z nauczycielami wzięła udział w uroczystości środowiskowej pod Kwaterą Pamięci w Szczucinie, z okazji  76 rocznicy wybuchu II wojny światowej i spalenia szkoły podstawowej w Szczucinie. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą. Następnie pod Kwaterą Pamięci Narodowej zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia, złożenie wiązanek oraz krótka część artystyczna przygotowana przez młodzież Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół w Szczucinie


   1 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół w Szczucinie, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza i Gimnazjum im. Bohaterów Września.
    Uroczystość prowadzili uczniowie Kacper Beker i Ewelina Stochlińska. Dyrektor Zespołu Szkół mgr Bogdan Kolano gorąco powitał wszystkich przybyłych na uroczystość. W uroczystości wzięli udział: Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Agnieszka Beker, Burmistrz Miasta i Gminy p. Andrzej Gorzkowicz, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty p. Janusz Ryś, kierownik sali widowiskowo - sportowej p. Tomasz Sokołowski, pracownicy szkół, rodzice oraz uczniowie.
   Dyrektor szczególnie gorąco zwrócił się do uczniów klas pierwszych, którzy w liczbie 85 w tym 20 sześciolatków rozpoczeli naukę w szkole podstawowej.
     Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem: p. Edyty Jaworskiej, p. Ilony Mach, p. Anny Jaje, Barbary Czai.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego