Rok szkolny 2016/2017 - Strona Szkoły Podstawowej w Szczucinie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rok szkolny 2016/2017

Archiwum

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek 23 czerwca 2017 roku uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście w osobach:Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin pan Andrzej Gorzkowicz, Przewodnicząca Rady Gminy pani Agnieszka Beker, Proboszcz Parfii ks. Zygmunt Warzecha, Kierownik Hali Widowiskowo - Sportowej panTomasz Sokołowski, Przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Dzięgiel i pani Renata Chrabąszcz. Dyrektor szkoły pani Beata Dzięgiel dokonała podsumowania pracy w roku szkolnym 2016/2017 i podziękowała wszystkim życząc udanych wakcji.                     Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym

„Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” pod takim hasłem uczniowie klas I-VI uczestniczyli w całorocznym konkursie systematycznego oszczędzania. Od października aż do końca kwietnia w każdy czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej mogli wpłacać swoje oszczędności. 21 czerwca 2017r.  odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody uczniom, którzy systematycznie oszczędzali przez cały rok szkolny, a było ich w tym roku 170. Uczniowie otrzymali wiele wspaniałych nagród ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie. Dziękujemy.


Finał Międzynarodowego Konkursu – BALTIE 2017

10 czerwca 2017 roku odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu – BALTIE 2017. W konkursie uczestniczyły następujące kraje: Polska, Słowacja i Czechy.
Jedną z placówek konkursowych była Katedra Informatyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 4 uczniów z naszej szkoły: Ewelina Bogdan z klasy V B, Karol Bielaszka z klasy VI B, Kamil Grędys z klasy V B i Jakub Podosek z klasy VI C. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał kierownik katedry prof. dr hab. Zbigniew Suraj.  W oczekiwaniu na wyniki, uczniowie uczestniczyli w prezentacjach naukowych studentów. Prezentacje przedstawiały pokaz druku 3-D oraz demonstrację robota do tworzenia map pomieszczeń.
O godz. 16:00 zostały ogłoszone wyniki finału. W placówce konkursowej Uniwersytetu Rzeszowskiego: Karol Bielaszka zdobył III miejsce, a Ewelina Bogdan IV. W rankingu międzynarodowym nasi uczniowie zajęli: Karol Bielaszka 28 miejsce i Ewelina Bogdan 29 miejsce na 350 startujących.. Uczniów do konkursu przygotowywał pan Marek Kupiec.
Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Od samego rana udaliśmy się na apel, na którym dyrekcja szkoły odznaczyła „Najsympatyczniejszych” z każdej klasy oraz rozdała nagrody z konkursów. Po apelu poszliśmy na „Orlika”, gdzie odbyły się różne konkurencje sportowe, między innymi: biegi, mini golf oraz ćwiczenia zręcznościowe. Gdy konkurencje sportowe dobiegły końca wróciliśmy do szkoły, aby obejrzeć przygotowany specjalnie na ten dzień mini seans kinowy. Filmy bardzo nam się podobały, wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Po tak mile spędzonym czasie wśród naszych kolegów i nauczycieli wróciliśmy do domów celebrować dalej nasze święto w gronie rodziny.
                                                                                               Szkolny  Samorząd Uczniowski


X Małopolskie Warsztaty chóralne

  28-29.05 uczniowie naszej szkoły działający w chórze  Clave de sol przy z SCKiB w Szczucinie  uczestniczyli w X Małopolskich Warsztatach Chóralnych - Nasi Sąsiedzi z Kazimierza, które odbyły się w Krakowie. Autorem i koordynatorem projektu był prof. Stanisław Krawczyński.
   Chóry wraz z orkiestrą biorące udział w Projekcie pracowały nad repertuarem koncertowym. Przygotowywały "żywą" ścieżkę dźwiękową do filmu przedstawiającego Getto krakowskie, wyświetlanego podczas koncertu finałowego, który odbył się w Synagodze Tempel.
       Ponadto chóry brały udział w warsztatach tańca żydowskiego w Staromiejskim Centrum Kultury i Młodzieży.  
      Wielką radość i ogromne przeżycie sprawiła również chórzystom Gra terenowa
Kazimierz historia krakowskich Żydów.
Koncert finałowy odbył się w Synagodze Tempel i rozpoczął się częścią oficjalną związaną z Jubileuszem Warsztatów
Wykonawcy koncertu:
- Zespół taneczny „Kachol”- tańce żydowskie
- Konrad Borek śpiewak wykonujący pieśni w języku jidysz i hebrajskim
- chóry uczestniczące w warsztatach
- Orkiestra PSM II stopnia im. W. Żeleńskiego
- Roman Rajner
skrzypce
- Dyrygenci zespołów chóralnych
- Stanisław Krawczyński- dyrygent  
   Udział w warsztatach był dużym przeżyciem i nowym cudownym doświadczeniem, pełnym emocji i niezapomnianych wrażeń.
                                      Dyrygent chóru Ilona Mach


Święto Rodziny

  Dnia 25.05.2017 roku w naszej szkole odbyła się impreza integracyjna dla uczniów i ich rodzin pod nazwą „Święto Rodziny”. Uroczystość ta była zwieńczeniem przeprowadzonych warsztatów: teatralnych, muzycznych i plastycznych, na które zostały pozyskane środki przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Szczucinie w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych ogłoszonego przez UMiG w Szczucinie.
  Na ten dzień została przygotowana uroczysta akademia pod kierunkiem p. Anny Ślęczkowskiej i p. Ilony Mach oraz wystawa prac uczniów pod hasłem „Moja rodzina żyje zdrowo”:
Do opracowania i wykonania dekoracji zaangażowały się panie pracujące w świetlicy szkolnej. Przygotowały one elementy scenografii, którymi ozdobiły salę gimnastyczną, gdzie odbył się występ.
 Zaproszenia przygotowane na „Święto Rodziny” każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Szczucinie przekazał  swoim bliskim. Dodatkowo wykonane zostały  afisze promujące  imprezę.
Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszenia na słodki poczęstunek.


Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych

Dnia 23.05.2017r. odbył się w KANIE w Szczucinie Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Grupa teatralna klas IV VI z naszej szkoły zaprezentowała spektakl pt. „Jaś i Małgosia, czyli pułapki hipermarketu” i zajęła II miejsce w gminie. W przedstawionym spektaklu brało udział 16 uczniów z klas 4 c, 5 b, 6 b, i 6 c. Do występu w przeglądzie teatralnym uczniowie przygotowywali się na zajęciach koła teatralnego, które prowadziła pani Zofia Noga. Na zajęciach kółka opracowano scenariusz przedstawienia profilaktycznego, wybrane kompozycje muzyczne i elementy tańca do piosenek „Wkręceni”, „Chodź, pomaluj mój świat” jak również wykonano dekoracje i rekwizyty.  
Program profilaktyczny "Cyberdetoks"  

17 maja 2017 r. grupa 38 harcerzy uczestniczyła w zajęciach programu profilaktycznego „Cyberdetoks” w Ojcowie. Zajęcia polegały na wyszukiwaniu ukrytych zadań i ich rozwiązywaniu oraz postępowaniu według wskazówek w nich zawartych: aby wejść do zamku w Ojcowie należało odgadnąć hasło. Następnie trzeba było być bacznym  obserwatorem okolicy, aby trafić do miejsca, w którym ukryte były książki, a z nich według odpowiedniego klucza odczytać dalsze wskazówki. W czasie zajęć harcerze mogli wykazać  się wiedzą medyczną. Jedno z zadań polegało na udzielaniu pierwszej pomocy. W  obozie Archezja uczniowie musieli wykazać się odwagą, cierpliwością i celnością. Na zakończenie wszyscy uczestnicy upiekli kiełbaski. Zajęcia programu profilaktycznego „Cyberdetoks” dofinansowano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Opiekę nad dziećmi sprawowali pani Dagmara Fortuna i pan Marek Kupiec.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie wśród Mistrzów Ortografii

11 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XVII edycja konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2017”. W konkursie wzięło udział 13 szkół Powiatu. Każdą szkołę reprezentowało po troje uczestników. W skład drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie weszło troje uczniów wyłonionych w szkolnym konkursie „Mistrz Języka Polskiego”. Byli to uczniowie klasy VI a: Izabela Głód, Miłosz Krupa i Julia Rajtar. Spisali się dzielnie. W rywalizacji indywidualnej Julia Rajtar zdobyła II miejsce, a Miłosz Krupa wyróżnienie. W rywalizacji grupowej Szkoła uzyskała III miejsce. Laureaci przywieźli ze sobą puchar i dyplom dla szkoły oraz dyplomy i nagrody indywidualne. Uczniów do konkursu przygotowała pani Teresa Giertuga-Skowron.
Gratulujemy!


Gminny Turniej BRD w Szczucinie

Dnia 11 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Szczucinie rozegrany został Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym (BRD) - Etap Gminny. W  turnieju wzięły udział 4 szkoły z terenu gminy Szczucin – SP Zabrnie, SP Słupiec, SP Skrzynka, SP Szczucin.
Patronat nad turniejem objął Komendant Komisariatu  Policji w Szczucinie i Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
czytaj więcej...3 maja

Chór Clave de sol, Wesołe nutki, zespół taneczny, recytatorzy to prawie 90 osób - z Zespołu Szkół w Szczucinie, tworzących widowisko teatralne, związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji. W uroczystości uczestniczyły władze gminne, powiatowe i wojewódzkie oraz mieszkańcy Szczucina. Wszystkim towarzyszyło wielkie wzruszenie i przeżycie.


Poranek ekologiczny
Pożegnanie pani Teresy Bogacz sekretarki szkoły

Z okazji „Dnia Ziemi” dnia 24 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole „Poranek ekologiczny”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy II b i IV b. Poprzez wiersze, piosenki i prezentację multimedialną zwrócono uwagę na tak ważne problemy jak ochrona przyrody, segregacja śmieci i konieczność oszczędzania wody i energii elektrycznej.
     W drugiej części apelu odbyło się uroczyste pożegnanie pani Teresy Bogacz sekretarki szkoły,  która odeszła na zasłużoną emeryturę. Panią Teresę pożegnali: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej, Szkolny Samorząd Uczniowski oraz uczniowie.


Finał Małopolskiego Konkursu Informatycznego Baltie 2017

24 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbył się Finał Małopolskiego Konkursu Informatycznego Baltie 2017. Finalistą etapu wojewódzkiego został Karol Bielaszka z klasy 6 b. Przewodniczącym komisji konkursowej był Bohumir Soukup twórca programu Baltie.

Asysta przy Grobie Pańskim

15 kwietnia w Wielką Sobotę od godziny 12:00 - 15:00 harcerze pełnili asystę przy Grobie Pańskim. W warcie uczestniczyło 36 harcerzy. Do pełnienia tej zaszczytnej funkcji uczniowie przygotowywali się na zbiórkach harcerskich. W dniach 6 – 7 kwietnia odbyła się próba generalna w Kościele Parafialnym w Szczucinie.
Ogólnopolski konkurs online z języka angielskiego The Big Challenge

Dnia 4 kwietnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski konkurs online z języka angielskiego The Big Challenge. Konkurs miał formę testu składającego się z 45 pytań o różnych poziomach trudności. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas V i VI.
Pytania konkursowe sprawdzały umiejętność rozumienia tekstu słuchanego oraz pisanego. Test zawierał również pytania oparte na obrazkach, dialogach, a także pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i kultury krajów anglojęzycznych. By rozwiązać test uczniowie mieli 45 minut. Uczestnicy konkursu zostaną sklasyfikowani według trzech rankingów: szkolnego, wojewódzkiego i krajowego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwały p. Marta Trznadel oraz p. Iwona Łuszcz.
29 marca w Zespole Szkół w Szczucinie gościł Pan Roman Brochocki, który zaprezentował program muzyczny w postaci prezentacji, budowy, brzmienia mało znanych uczniom instrumentów.Byly to np: ligawki, bałalajka, okaryna, banjo.Uczniowie dziękują za piękny pokaz i miłą atmosferęZagrożenia w sieci


Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywanie nauki, aktywności fizycznej, kontaktów  rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia. Czytaj więcej...


Zostań znajomym swojego dziecka
Taneczna mozaika

"Taneczna mozaika" - to Gminny Konkurs różnorodnych form tanecznych, który odbył się w Domu Kultury w Szczucinie 22.03.2017r. Naszą szkołę reprezentował zespół „Promenada”, przygotowany przez p. Ilonę Mach. Tancerze zaprezentowali taniec współczesny – „Dobro i zło” zdobywając 1 miejsce w Przeglądzie. Zespół otrzymał wysokie noty za przedstawione w swoim show emocje, na które zwrócili uwagę wszyscy jurorzy konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Szkolny Dzień Przeciw Przemocy

Jak co roku w naszej szkole podejmowane są działania o charakterze profilaktycznym. 20.03.2017r. był Szkolnym Dniem Przeciw Przemocy. Odbył się apel. Uczniowie z klasy 3c uczęszczający do świetlicy szkolnej pod opieką p. L. Liguz i p. A. Adamczyk przygotowali przedstawienie pt,, Szkoła przetrwania.’’  Dla uczniów klasy 3c, którzy przygotowali apel  było to  ważne wydarzenie.  Uczniowie chcieli zwrócić uwagę na przemoc, o której  słyszy się w szkołach oraz wpłynąć na zmianę postawy wobec przemocy. Na szkolny apel przybyli uczniowie klas I - VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcami, nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły. Uczniowie oglądnęli przedstawienie i wysłuchali  aktorów, którzy w ciekawy i interesujący sposób przekonywali, że nie warto używać przemocy wobec siebie.  Doskonałym uzupełnieniem było odczytanie Dekalogu Przeciw Przemocy przez uczniów SSU.


„Koń by się uśmiał, bo ma zdrowe zęby”

W konkursie plastyczno
literackim ogłoszonym przez Kurier Zielonego Zajączka w Krakowie. Uczennice z klasy III d naszej szkoły, odniosły spektakularny sukces. Zosia i Emilka Nowak swoim opowiadaniem pt. „O wilczku, co nie chciał myć zębów” zajęły I miejsce i  zdobyły główną nagrodę maskotkę Zajączka oraz rodzinny zestaw do higieny jamy ustnej Oral B. Gratulujemy!

XIX Gminny Konkurs Poezji Marii Kozaczkowej

15 marca odbył się XIX Gminny Konkurs Poezji Marii Kozaczkowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Emilia Szczygieł z klasy III c, Maria Tabor z klasy III d, Oliwia Kostecka z klasy IV c, Natalia Lichwała z klasy V a. Uczennica Maria Tabor zdobyła III miejsce, a uczennica Oliwia Kostecka II miejsce.Szkolny Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej

10 marca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej
Z klas I-III:
I miejsce zajęła Emilia Szczygieł z klasy 3c i Maria Tabor z klasy 3d
II miejsce zajęła Blanka Misiaszek z klasy 2c
III miejsce: Patrycja Podosek z klasy 1b i Hubert Czaja Z klasy 1c.


Dzieckiem być…

Amelia Zięba uczennica klasy 3 d wzięła udział w V Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „W pustyni i w puszczy”. Po I etapie konkursu zakwalifikowała się na warsztaty plastyczne w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Gratulujemy!


Małopolski Konkurs Informatyczny Baltie 2017

14 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Małopolski Konkurs Informatyczny Baltie 2017. W konkursie uczestniczyło 4 uczniów z naszej szkoły: Karol Bielaszka, Podosek Jakub, Tymoteusz Ryk i Sebastian Walas. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Karol Bielaszka.
Walentynki 2017

Dn. 14 lutego Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę Walentynkową”, w której wzięły udział wszystkie klasy IV – VI. Zebraną korespondencję „specjalni listonosze” roznosili do klas ku uciesze adresatów. Ponadto w tym dniu uczniowie mający czerwony element ubrania byli zwolnieni z pytania, dlatego też w naszej szkole królował kolor czerwony.

Zbiórka karmy dla psów

W dniach 16- 27 stycznia 2017 r. harcerze wraz ze szkolnym kołem LOP przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę karmy dla psów znajdujących się w przytulisku „Reksio” w Szczucinie. 1 lutego 2017 przedstawiciele drużyny harcerskiej z opiekunem dostarczyli karmę. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji.
VIII Koncert Noworoczny

Dnia 28 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się VIII Koncert Noworoczny.
Tradycyjnie składał się z trzech części: prezentacji działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Szczucinie w minionym roku, występu około 150 uczniów
Szkoły Podstawowej, poczęstunku dla wszystkich uczestników spotkania.
  Największą atrakcją imprezy był oczywiście koncert dzieci – przygotowany przez p. Ilonę Mach. Uczniowie klas I –VI, jak również chór Clave de Sol zaprezentowali bogaty program wokalny, ilustrowany przygotowanymi filmami, ilustracjami, prezentacjami. Część multimedialną przygotowała p. Anna Kolano przy wsparciu p. Marka Kupca.
Piękną tradycją koncertu stał się występ absolwenta naszej szkoły, a obecnie studenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu Sebastiana Macha, który zaśpiewał dla zebranych trzy arie operowe przy akompaniamencie p. Martyny Misiaszek.
Zebrani zachwyceni umiejętnościami pociech nagrodzili występ gromkimi owacjami.
  Po trwającej około dwie godziny części artystycznej, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który już tradycyjnie został przygotowany przez rodziców (z każdej klasy 1-6 zostały przekazane dwa wspaniałe ciasta).
Mamy wielką nadzieje, że nasza współpraca przyczyniać się będzie do ciągłego polepszania jakości pracy szkoły i integracji środowiska wokół jej potrzeb.X Festiwal Dziecięcy i Młodzieżowy Kolęda Hej

28 stycznia odbył  się w Szczucinie X Festiwal Dziecięcy i Młodzieżowy Kolęda Hej. Konkurs rokrocznie wykracza poza teren naszego regionu. Przyjeżdżają zespoły z Rzeszowa, Tarnowa, Ciężkowic.
Uczniowie naszej szkoły pięknie wyśpiewali wysokie lokaty na Festiwalu.
W kat. soliści kl. 1-3 Mikołaj Beker  zdobył  1 miejsce.
W kat. zespoły kl. 1-3 Zespół  „Wesołe nutki” zdobył również  1 miejsce.
W kat. soliści kl.  4-6 Joanna Gorczyca uzyskała  2 miejsce.
W kat. zespoły kl. 4-6 Zespół „ Płomień” również 2 miejsce.
Uczniowie zostali przygotowani przez p. Ilonę Mach. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.„Kolęda Płynie z wysokości”

13- 15  stycznia w Sitkówce Nowiny/Kielc  odbył się V Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kolęda Płynie z wysokości”. Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń przesłuchania odbywały się dwa dni. Uczniowie z naszej szkoły startowali w 4 kategoriach: soliści i zespoły klas 1-3, oraz soliści i zespoły klas 4-6. Nasi artyści pięknie zaprezentowali się podczas eliminacji konkursowych. Ogromną radością było uzyskanie  1 miejsca  w kat  kl.  1-3 -  które zdobyły „Wesołe nutki”.Zespół został zaproszony na Koncert Laureatów na którym wystąpili najlepsi z najlepszych. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Ilonę Mach.

IX HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY SZCZUCIN

19.01.2017 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie rozegrano IX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin. W turnieju tym wzięły udział reprezentacje 6 szkół podstawowych:
Otwarcie turnieju przeprowadzono zgodnie z ceremoniałem sportowym. Drużyny i ich opiekunów powitała dyrektor Zespołu Szkół w Szczucinie Beata Dzięgiel. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Andrzej Gorzkowicz.
Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym” Zanotowano następujące wyniki pomiędzy poszczególnymi zespołami:
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SP Szczucin            10 pkt
2. SP Stopnica              6 pkt
3. SP Pacanów              5 pkt
4. SP Gręboszów          5 pkt
5. SP Luszowice           4 pkt
6. SP Rataje Słupskie   0 pkt
   Skład zwycięskiej drużyny SP Szczucin prowadzonej przez pana Wojciecha Krukowskiego: T. Ryk, B. Chrabąszcz, K. Bogacz,  M. Dzięgiel, J. Chrabąszcz, B. Szarek, R. Pękala, A. Bociek, D. Korbaś i  P. Woliński.
  Puchary, medale i dyplomy zwycięzcom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Andrzej Gorzkowicz.  Organizatorem turnieju był pan Stanisław Dąbroś.


Zbiórka harcerska


21 stycznia mrozu troszkę było, śniegu mało, ale to nas do kuligu nie zniechęciło. Harcerze świetnie się bawili, a po kuligu wszyscy bałwana ulepili oraz wojnę na śnieżki stoczyli. Na koniec „białego szaleństwa” było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Harcerze wraz z druhem Markiem gorąco dziękują pani Lucynce za opiekę oraz panu Krzysztofowi Łachutowi za bezpieczny przejazd kuligu.25 finał WOŚP

 
 15 stycznia odbył się 25 finał WOŚP, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
   Od wczesnych godzin porannych 9 wolontariuszy w składzie: Patryk Woliński, Aleksandra Rustowicz, Oliwia Kołton, Zofia Jarosz, Jakub Gmyr, Natalia Giera, Zofia Czaja, Jakub Chrabąszcz, Zuzanna Chrabąszcz pod opieką pana Marka Kupca zbierało pieniądze na szczytny cel: „PEDIATRIA I GODNA OPIEKA SENIORÓW”. Zostało zebrane 3662,33 złotych. Najwięcej pieniędzy zebrali: Natalia Giera, Zofia Jarosz,Jakub Chrabąszcz.  
Cała akcja przebiegła pomyślnie w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom.Opłatek szkolny

   
22 grudnia odbyło się  "Spotkanie Opłatkowe". Uroczystość przygotował ksiądz Pawel Róg i pani Ilona Mach z uczniami klas I – VI. Pani dyrektor Beata Dzięgiel złożyła życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.  Przedstawiciele SSU przyłączyli się do życzeń wręczając stroiki swiąteczne na ręce dyrekcji. Ksiądz Paweł Róg pobłogosławił opłatki i przybliżył sens Bożego Narodzenia. Wszyscy wspólnie spiewali kolędy. Po uroczystości uczniowie z wychowawcami składali sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem.

IX Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny”

16 XII zespół teatralny „Bajdusie” wziął udział w IX Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny” w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie pod kierunkiem pani Dagmary Fortuny przygotowali spektakl wg baśni H.Ch. Andersena „Świniopas”. Zajęli I miejsce i otrzymali Złoty Laur Melpomeny, a Julia Warzecha uczennica klasy III d otrzymała wyróżnienie w postaci Nagrody Aktorskiej za rolę księżniczki.Tydzień Patrona Szkoły

W dniach od 12 XII- 16 XII odbył się Tydzień Patrona Szkoły. Tydzień rozpoczął się akademią z okazji nadania szkole imienia Adama Mickiewicza. Akademię przygotowały klasy 3 b i 5 c pod kierunkiem pani Ewy Karaś i pana Marka Kupca. Wtorek przebiegał pod hasłem „Czytamy utwory wieszcza”. W środę uczniowie z klas 1 3 wykonywały opaski oraz maski zwierząt występujących w bajkach. Klasy czwarte wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Bajek Adama Mickiewicza. W czwartek uczniowie z klas młodszych wykonywali ilustracje do utworów patrona między innymi metodą kolaż. Na języku angielskim podjęto z uczniami próbę tłumaczenia utworów Adama Mickiewicza na język angielski. W klasach piątych odbył sie konkurs „Życie i twórczość Adama Mickiewicza” na podstawie książki Wandy Grodzieńskiej  „Śladami poety”. Na długich przerwach uczniowie mogli oglądać film „Pan Tadeusz”. Dzieci chętnie brały udział w działaniach podczas tygodnia patrona szkoły.„Wszyscy harcerze to jedna rodzina…”

15 grudnia odbył się „opłatek harcerski”, w którym wzięli udział harcerze ze szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunami. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja Zespołu Szkół. Podczas spotkania odbył się quiz „Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w Polsce i zagranicą”, harcerze grający na instrumentach akompaniowali wszystkim śpiewającym kolędy i pastorałki. Wigilia harcerska przebiegała w miłej, świątecznej atmosferze.

Sukces sportowy Szkoły Podstawowej
im. A. Mickiewicza w Szczucinie w klasyfikacji współzawodnictwa i osiągnięć

sportowych w województwie małopolskim w roku szkolnym 2015/2016

Szkoła Podstawowa zajęła 9 miejsce w Małopolsce  z  900 szkół podstawowych.
          W dniu 08.11.2016  w Nowym Targu odbyła się uroczystość podsumowania "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2015/2016 przeprowadzonego pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.
Na galę zaproszone zostały szkoły, które zajęły miejsce w pierwszej dziesiątce szkół województwa małopolskiego.
Naszą szkołę reprezentowała Dyrektor Zespołu Szkół  Beata Dzięgiel, nauczycieli wychowania fizycznego reprezentował  Wojciech Krukowski,  uczniów reprezentowali:
Alicja Nowak, Natalia Wróbel,  Kacper Beker, Kacper Jarosz  i Mateusz Dzięgiel. Wszyscy Ci  uczniowie byli finalistami zawodów sportowych  na szczeblu wojewódzkim w następujących dyscyplinach: biegi przełajowe sztafetowe, biegi przełajowe indywidualne, badminton drużynowy, tenis stołowy dziewcząt, pływanie indywidualne, szachy. Wysokie osiągnięcia są zasługą nauczycieli wychowania fizycznego: Jacka Szarka, Stanisława Dąbrosia,  Wojciecha Krukowskiego,  którzy z pasją wykonują swoją pracę  i są inspiracją  dla swoich podopiecznych.
Tych wysokich wyników nie osiągnęlibyśmy  bez  bardzo dobrej współpracy wszystkich nauczycieli i dyrekcji szkoły.
                                                  Gratulujemy sukcesu!„Święty Mikołaj przyjeżdża saniami
 i dzieli się z nami prezentami.
 Czekasz na niego cały rok
 i myślisz o nim już co krok”


6 grudnia tradycyjnie do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Wszystkie dzieci grzeczne i te mniej grzeczne zostały obdarowane pięknymi prezentami. Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie paczek.
Obchody Dnia Praw Dziecka

21 listopada obchodzono Dzień Praw Dziecka. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie i nauczyciele uczący w szkole podstawowej. Uczniowie z klas 4 – 6 mogli pochwalić się wiedzą w quizie o prawach dziecka, który prowadzili pani Anna Ślęczkowska i pan Jacek Szarek. Młodsze dzieci z klas 1 – 3 mogły popisać się talentem plastycznym. Wykonały piękne prace, które potem trafiły na szkolne wystawy. Przygotowany został apel dotyczący praw dziecka, który prowadził Szkolny Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Anną Kolano. Uroczystość zakończyło wystąpienie pani dyrektor Beaty Dzięgiel.


Tydzień Zdrowia

  
Od 14.11 do 18.11.2016r. w szkole odbył się „Tydzień Zdrowia”. Na pierwszym piętrze była gazetka, na której promowano zdrowe odżywianie. W tym tygodniu każda klasa musiała wykonać przydzielone zadanie: pierwszaki wykonały „Śmiejące owoce”, klasy drugie „Warzywne zwierzaki”, klasy trzecie układały rymowanki o zdrowiu. Klasa 2 d z wychowawcą panią Edytą Jaworską wykonała plakaty. Super atrakcją było przebranie się za ulubione warzywko lub owoc. W szkole było bardzo kolorowo. Uczniowie starszych klas mieli trochę trudniejsze zadania do wykonania, musieli ułożyć wiersz promujący zdrowie i zdrowy styl życia. Hasłem przewodnim tego tygodnia było „Zamieniamy słodycze na owoce i warzywa”.
Tydzień Zdrowia przygotowany został przez panią Anię Ślęczkowską i panią Edy Jaworską.


Przyjęce do harcerstwa

17 listopada odbyła się zbiórka, na której przyjęto do drużyny nowych harcerzy. Kandydaci  uczestniczyli w konkurencjach, które sprawdzały sposób radzenia sobie w różnych sytuacjach. Trzeba było wykazać się inteligencją, sprytem i zaradnością. Po zaliczeniu wszyskich konkurencji kandydaci złożyli uroczyste ślubowanie. Zbiórka zakończyła się dyskoteką. Opiekę zapewniali pani wicedyrektor Joanna Ryk, druh Marek, druhna Alicja, druhna Aleksandra. 11 listopada

  9 listopada odbyła się uroczysta akademia dla klas I - VI, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Marty Jachym  pana Jacka Szarka.
  10 listopada uczniowie i nauczyciele wzięli udział w środowiskowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele Szkolnego Samorządu Ucznowskiego i Harcerzy złożyli znicze pod Obeliskiem Józefa Piłsudskiego.


Dyplom dla Szkoły Podstawowej

20.10.2016 r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Kulturalnego Szkół Podstawowych i Gimnazjów za rok szkolny 2015/2016. Nasza szkoła w tym podsumawaniu zajęła I miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

26 X 2016r. w Zespole Szkół w Szczucinie, w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość  „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej". Uczniowie klasy I A, B, C złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Uroczystość swą obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta i Gminy Andrzej Gorzkowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Pająk, Dyrektor Zespołu Szkół w Szczucinie Beata Dzięgiel, Wicedyrektor Ewa Gorzkowicz, Wicedyrektor Joanna Ryk oraz Rodzice uczniów klas pierwszych. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez pierwszoklasistów pod przewodnictwem wychowawczyń Anny Bielaszki (kl. I A), Lucyny Rajtar (kl. I B), Zuzanny Sikora (kl. I C ). Rodzice uczniów wręczyli ślubującym pamiątkowe upominki, które wraz z dyplomami będą stać na straży złożonych zobowiązań. Bank Spółdzielczy w Szczucinie przekazał książeczki SKO wraz z wkładem pieniężnym w wysokości 5zł oraz informację o bogatym zasobie nagród za systematyczne oszczędzanie, które zostaną wręczone pod koniec roku szkolnego. Po uroczystości uwieczniono miłe chwile pamiątkowymi zdjęciami.


Mobilne Planetarium Jupiter

W dniach 20 i 24 X  2016 r w Szkole Podstawowej w Szczucinie odbyła się interesująca lekcja astronomii. Pokazy prowadzone były przez Mobilne Planetarium Jupiter.
     Uczniowie mogli dowiedzieć się i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, zobaczyć ruch planet. Projekcje odbywały się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej.  W czasie pokazów lektor tłumaczył zagadnienia z zakresu przyrody fizyki i astronomii.

Porządkowanie mogił na cmentarzu

19 pażdziernika Drużyna Harcerska i Szkolny Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: druhem Markiem Kupcem i panem Jackiem Szarkiem, wzięli udział w akcji porządkowania mogił poległych żołnierzy. Uporządkowano również groby byłych nauczycieli, którymi opiekują się harcerze. W akcji wzięło udział 37 uczniów.

Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

Dnia 13 X 2016 r. w Szkole Podstawowej w  Szczucinie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Życzenia dla nauczycieli oraz pracowników złożyła Dyrektor Zespołu Szkół pani Beata Dzięgiel oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy pan Andrzej Gorzkowicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Pająk.  Wyróżniającym się nauczycielom zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły i Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin. Akademię uświetniła część artystyczna wykonana przez uczniów  pod kierunkiem: pani Moniki Podosek i pani Ilony Mach.Prezentacja organizacji szkolnych

3 października odbył się apel szkolny, na którym zaprezentowano plany pracy organizacji oraz pedagoga.
W bieżącym roku szkolnym będą działać:

  • Szkolny Samorząd Uczniowski,

  • Związek Harcerstwa Polskiego,

  • Zuchy,

  • Liga Ochrony Przyrody,

  • Mali Ekolodzy,

  • Polski Czerwony Krzyż,

  • Szkolna Kasa Oszczędności.
Rajd rowerowy „Miejsca pamięci w naszej gminie”

3 października 2016 spod Kwatery Pamięci w Szczucinie wyruszył rajd rowerowy harcerzy ze Szkoły Podstawowej. Trasa rajdu przebiegała ulicą Wolności, Dunajewskiego oraz leśnymi drogami do miejscowości Borki. Na cmentarzu w Borkach oddaliśmy hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej braciom Mamuszkom. Następnie udaliśmy się do Słupca, gdzie pod tablicą pamięci zapaliliśmy symboliczny znicz. Harcerze zapoznali się historią naszej okolicy z czasów II wojny światowej. Podczas rajdu odbyły się różne konkursy sprawnościowe. W rajdzie uczestniczyło 25 harcerzy. Opiekę nad grupami sprawowali: druh Marek Kupiec, pani Lucyna Rajtar, pani Iwona Łuszcz.
     Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał patrol policyjny.Spotkanie z policjantem

Dnia 26.09.2016r. uczniowie klas I spotkali się ze starszym aspirantem Waldemarem Gorzkowiczem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze, w szkole oraz w czasie wolnym dzieci.
Na zakończenie spotkania najmłodsi uczniowie szkoły otrzymali znaczki, opaski i kamizelki odblaskowe.


77. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

18 września odbyły się uroczyste obchody z okazji 77. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, Agresji Związku Radzieckiego na Polskę i spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Obchody rocznicowych wydarzeń wrześniowych rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele parafialnym w Szczucinie. Po Mszy Św. delegacje wspólnie wyruszyły pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza reprezentowali: Szkolny Samorząd Uczniowski, poczet sztandarowy, delegacja harcerzy, nauczyciele i uczniowie.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku uroczystą akademią w hali widowiskowo-sportowej rozpoczęto nowy rok szkolny. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe na czele z Panem Burmistrzem Andrzejem Gorzkowiczem, który wręczył Pani Beacie Dzięgiel akt powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Zespołu Szkół w Szczucinie. Dyrektor szkoły powierzyła obowiązki wicedyrektorom: pani Ewie Gorzkowicz i pani Joannie Ryk. Następnie pani dyrektor przywitała nauczycieli, rodziców i uczniów, a szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów. W roku szkolnym 2016/2017 w klasach pierwszych szkoły podstawowej  rozpocznie naukę 60 uczniów. Spotkanie zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli pani Zuzanny Sikory i pana Jacka Morawca. Po zakończeniu akademii uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego